Hendboll: Kosova pëson humbje nga Belgjika

Hendboll: Kosova pëson humbje nga Belgjika

Sport January 15, 2022 - 21:57
Lajmet e Fundit nga Sporti

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll i ka mbyllur me humbje eliminatoret për Botërorin 2023, shkruan Zeri.info.

Dardanët janë mposhtur nga Belgjika me rezultat 33:29.

“Në pjesën e dytë kthehemi në lojë, afrohemi në një gol, por na mungon qetësia për të barazuar rezultatin.

I kemi luajtur gjashtë ndeshje të forta në një grup të barabartë. Jemi të përkushtuar për të ecur para dhe këto ndeshje do të na ndihmojnë shumë. Faleminderit shikuesve për përkrahjen e jashtëzakonshme. Shihemi në sfidat tjera. FORCA KOSOVAAAA”, ka shkruar FHK. /Zeri.info