Notat e lojtarëve: Dortmund 5-1 Freiburg, Dahoud më i miri

Notat e lojtarëve: Dortmund 5-1 Freiburg, Dahoud më i miri

Sport January 14, 2022 - 23:07
Lajmet e Fundit nga Sporti

Dortmund me fitore të thellë ndaj Freiburgut

Borussia Dortmund ka shënuar një fitore të thellë ndaj Freiburgut, në kuadër të xhiros së 19-të në Bundesliga, shkruan Zeri.info.

Golat për Dormundin i shënuan Thomas Meunier (14’ dhe 29’) Haaland (45+1 dhe 75’) dhe Dahoud ne min e 86-të kurse për mysafirët realizoi Demiroviq në min 61-të.

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Dahoud me notën 9.2, por lartë u vlerësua edhe Meunier (9.0), I ndjekur nga Haaland (8.5) dhe Brandt (7.9), kurse më i dobëti në këtë taki doli të jetë mbrojtësi, Lukas Kubler. /Zeri.info

Notat e gjithë lojtarëve:

Dortmund:

Image

Freiburg:

Image