Dortmund me fitore të thellë ndaj Freiburgut

Dortmund me fitore të thellë ndaj Freiburgut

Sport January 14, 2022 - 22:40
Lajmet e Fundit nga Sporti

Borussia Dortmund ka shënuar një fitore të thellë ndaj Freiburgut, në kuadër të xhiros së 19-të në Bundesliga, shkruan Zeri.info.

Dortmund ka arritur të fitoi me rezultat të thellë 5-1 ndaj Freiburgut.

Golat për Dormundin i shënuan Thomas Meunier (14’ dhe 29’) Haaland (45+1 dhe 75’) dhe Dahoud ne min e 86-të kurse për mysafirët realizoi Demiroviq në min 61-të.

Me këtë fitore, Dortmundi ndodhet në vendin e dytë me 40 pikë tri më pak se lideri, Bayern Munich, kurse Freiburg në vendin e katër me 30 pikë. /Zeri.info