Real Madrid - Athletic Bilbao, publikohen formacionet zyrtare

Real Madrid - Athletic Bilbao, publikohen formacionet zyrtare

Sport December 01, 2021 - 20:05
Lajmet e fundit nga sporti

Skuadra lidere në La Liga, Real Madridi, do të luajë sonte ndeshjen e mbetur të javës së nëntë, shkruan Zeri.info.

Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti do të takohet me Athletic Bilbaon.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në ''Santiago Bernabeu'', nga ora 21:00.

''Los Blancos'' janë në pozitën e parë me 33 pikë, teksa kanë regjistruar fitore në katër ndeshjet e fundit.

Kurse, Bilbao është në pozitën e tetë dhe ka të grumbulluara 20 pikë. 

Formacionet zyrtare:

Real Madrid:

 

 

Athletic Bilbao:

 

 

/Zeri.info