Formacionet zyrtare: Genoa - Milan, ''Rossonerët'' duan këndelljen

Formacionet zyrtare: Genoa - Milan, ''Rossonerët'' duan këndelljen

Sport December 01, 2021 - 19:52
Lajmet e fundit nga sporti

Geona dhe Milani do të takohen sonte, në ndeshjen e javës së 15-të në Serie A, shkruan Zeri.info.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin ''Luigi Ferraris'', nga ora 20:45.

''Rossonerët'' nuk dinë për fitore në tri ndeshjet e fundit, duke regjistruar një barazim dhe dy humbje.

Milani renditet i treti me 32 pikë, teksa Genoa ka dhjetë pikë dhe ndodhet në pozitën e 18-të.

Formacionet zyrtare:

Genoa: Sirigu; Vanheusden, Masiello, Vasquez; Ghiglione, Rovella, Badelj, Sturaro, Cambiaso; Ekuban, Bianchi.

Milan: Maignan; Kalulu, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Kessie, Tonali; Messias, Brahim Diaz, Krunic; Ibrahimovic. /Zeri.info