Formacionet zyrtare: Real Madrid – Sevilla

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Sevilla

Sport November 28, 2021 - 20:18

Real Madridi e pret në shtëpi Sevillan, në kuadër të xhiros së 15-të në La Liga, shkruan Zeri.info.

Ndeshja fillon nga ora 21:00, në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Reali i cili është lider në tabelë me 30 pikë dhe Sevilla në vendin e katërt me 28 pikë duan të arkëtojnë pikë të plota për të qenë tutje në garë për titull.

Të dy trajnerë tashmë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Mendy; Casemiro, Modric, Kroos; Vinicius, Asensio, Benzema.

Sevilla: Bono; Montiel, Kounde, Carlos, Acuna, Fernando, Jordan, Rakitic, Ocampos, Gomez, Rafa Mir, Ocampos. /Zeri.info