Formacionet zyrtare: Juventus – Atalanta

Formacionet zyrtare: Juventus – Atalanta

Sport November 27, 2021 - 17:17

Juventus dhe Atalanta do të përballen mes vete, në kuadër të xhiros së 14-të në Seria A, shkruan Zeri.info.

Ndeshja fillon nga ora 18:00, në stadiumin “Allianz Sradium”.

Skuadra e Allegri është në vendin e tetë me 21 pikë, kurse Atalanta në vendin e katërt me 25 pike.

Trajnerët e të dyja skuadrave tashmë kanë vendosur edhe formacionet zyrtare:

Te mysafirët nga minuta e parë do të luaj shqiptari, Berat Gjimshiti.

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; McKennie, Locatelli, Rabiot, Chiesa; Dybala, Morata;

Atalanta: Musso; Toloi, Demiral, Gjimshiti; Zappacosta, De Roon, Freuler, Maehle; Pessina; Duvan Zapata, Malinovskyi. /Zeri.info