Gjilani  - Drita, publikohen formacionet zyrtare të derbit

Gjilani - Drita, publikohen formacionet zyrtare të derbit

Sport November 25, 2021 - 11:56
Lajmet e fundit nga sporti

Xhiro e 15-të e Superligës së Kosovës në futboll do të kompletohet sot me tri ndeshje jashtëzakonisht interesante.

Vëmendja do të jetë në qytetin e Gjilanit, aty ku do të përballen rivalët lokalë, SC Gjilani dhe FC Drita, skuadra që i prijnë tabelës me nga 25 pikë të mbledhura.

Ndeshja tjetër interesante është ajo ndërmjet Ballkani dhe Malishevës, që zhvillohet në Suharekë, e po kaq i rëndësishëm është edhe dueli ndërmjet Drenicës dhe Llapit.

Të gjitha këto ndeshje zhvillohen nga ora 13:00. /Zeri.info

Formacionet zyrtare:

Gjilani – Drita

Gjilani: Koliqi, Sorsa, Halili, Prekazi, Hoxha, Dabiqaj, Aziz, Torrasa, Progni, Razak, Krasniqi. Trajner: Ismet Munishi

Drita: Maloku, Limani, Islami, Cuculi, Blakqori, Fazliu, Kryeziu, Ajzeraj, Broja, Namani, Simonovski. Trajner: Ardian Nuhiu.

Gjyqtarë: Sh. Murtezi, F. Jashari, H. Osmani, V. Hoxha – VAR: M. Bejtullahu, E. Podvorica

Drenica - Llapi

Drenica: Kaloshi, Qaqi, Lushtaku, Jashari, Thaçi, Derivishaj, Mëziu, Avdulli, Da Silva, Uka, Zabërgja.Trajner: Tahir Lushtaku

Llapi: Coric, Peposhi, Neto, Prençi, Idrizi, Shabani, Ramadani, Rivera, Veliu, Maliqi, Firmino. Trajner: Tahir Batatina.

Gjyqtarë: B. Kasumi, F. Berisha, B. Selimaj, V. Ibërdemaj – VAR: M. Ajeti, L. Muhadri

Ballkani - Malisheva

Ballkani: Frashëri, Kuç, Jashanica, Bytyqi, Hoxha, Thaqi, Gashi, Baftiu, Gripshi, Krasniqi, Solomon. Trajner: Bekim Isufi.

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Hoti, Vitija, Dumani, Bruqi, Binishi, Hyseni, Olivier, Stullqaku. Trajner: Arsim Thaqi

Gjyqtarë: D. Çaka, E. Bicaj, M. Berisha, L. Jashari – VAR: E. Zasella, B. Morina