Kjo është shifra e madhe që duhet t’i paguajë Barcelona Koemanit pas shkarkimit

Kjo është shifra e madhe që duhet t’i paguajë Barcelona Koemanit pas shkarkimit

Sport October 28, 2021 - 14:04
DETAJET

Ronald Koeman është shkarkuar të mërkurën mbrëma nga posti i trajnerit të Barcelonës.

Deri të ky vendim i drejtuesve të ‘Blaugranëve’ erdhi për shkak të humbjes 1-0 nga Rayo Vallecano, humbja në El Classico 1-2 nga Real Madridi dhe ecurisë aspak të mirë të rezultateve.

Sipas raportimit të ‘El Pais’, Barcelona duhet t’i paguajë 12 milionë euro trajnerit holandez për shkëputjen e kontratës.

Kjo shumë do ta rëndojë edhe më shumë problemet financiare nëpër të cilat po kalon klubi ‘katalunas’.

Pasues i Ronald Koemanit te Barcelona pritet të jetë Xavi Hernandez, zyrtarizimi i të cilit thuhet se është çështje kohe.