Zyrtare: Mirante nënshkruan me Milanin

Zyrtare: Mirante nënshkruan me Milanin

Sport October 13, 2021 - 22:31
Lajmet e fundit nga sporti

AC Milan ka njoftuar se ka kompletuar transferimin e portierit, Antonio Mirante, shkruan Zeri.info.

Mirante me Milanin ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në fund të këtij sezoni.

 

 

38-vjeçari do të jetë në garë me Ciprian Tatarusanun për vendin e titullarit, pasi portieri i parë i ''Rossonerëve'', Mike Maignan, do të mungojë deri në dhjetor.

Mirante në te kaluarën ka qenë pjesë e Crotones, Sienas, Juventusit, Sampdorias, Parmas, Bolongnas dhe Romës.

Antonio Mirante te Milani do të bartë fanellën me numër 83. /Zeri.ifno