Mourinho pas humbjes së thellë nga Verona: Më duhet disa orë për të kuptuar se çfarë ndodhi

Mourinho pas humbjes së thellë nga Verona: Më duhet disa orë për të kuptuar se çfarë ndodhi

Sport September 19, 2021 - 22:00

Trajneri I Romës, Jose Mourino ka folur pas humbjes nga Verona me rezultat 3:2, në kuadër të javës së katërt në Seria A, shkruan Zeri.info.

Ai tha se kundërshtari kishte shumë cilësi positive dhe se është e vështirë të luash me ta.

"Unë e kuptova që kundërshtari ka shumë cilësi pozitive dhe se është e vështirë të luash me ta. Plus, pas një ndryshimi të trajnerit, zakonisht ka një rritje psikologjike, të cilën ne e vumë re. Stili i lojës së Igor Tudor është shumë e ngjashme me atë në të cilën ekipi luajti sezonin e kaluar nën udhëheqjen e Ivan Yurich, kështu që nuk ishte e vështirë për lojtarët që të përshtaten me të.

Ne kemi bërë shumë përpjekje nuk mund të ankohem për këtë. Por ne humbëm shumë luftime individuale të vetme.

Verona kishte më shumë intensitet. Tani më duhen disa orë për të parë videon për të kuptuar se çfarë ndodhi.

Duhet të përballemi më mirë me momentet e vështira, sepse nuk mund ta kontrollojmë gjithmonë situatën ”, tha Mourinho. /Zeri.info