Napoli me rikthim nxjerr një pikë nga përballja me Leicester Cityn, Amir Rrahmani luajti tërë ndeshjen

Napoli me rikthim nxjerr një pikë nga përballja me Leicester Cityn, Amir Rrahmani luajti tërë ndeshjen

Sport September 16, 2021 - 23:08
Lajmet e fundit nga sporti

Leicester City dhe Napoli kanë ndarë pikët në ndeshjen e raundit të parë në Grupin C të Ligës së Evropës, shkruan Zeri.info.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “King Power Stadium” ka përfunduar me rezultatin 2-2.

Ayoze Perez dhe Harvey Barnes shënuan fillimisht për vendasit në minutat 9 dhe 64.

Por, mysafirët nuk u dorëzuan dhe barazuan rezultatin me golat e shënuar Victor Osimhen në minutat 69 dhe 87.

Vlen të theksohet se te napolitanët titullar sonte ishte mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, i cili luajti tërë ndeshjen.

Ndryshe, Napoli dhe Leicester City me nga një pikë ndajnë pozitat dy dhe tre në grup. /Zeri.info