Dortmundi e nis me fitore Ligën e Kampionëve, mposht Besiktasin

Dortmundi e nis me fitore Ligën e Kampionëve, mposht Besiktasin

Sport September 15, 2021 - 20:42

Borussia Dortmund ka arritur ta mposht Besiktasin me rezultat 2:1, në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info.

Per Dortmundin arriti të shënoj Jude Bellinghami, në min 20’, dhe Erling Haaland në min 45+3’.

Kurse, për Besiktasin arriti të realizoi Francisco Montero krejt në fund të lojës në min 90+4’, për rezultatin përfundimtar 1:2.

Kështu, Dortmundi fitoi tre pikë të rëndësishme në xhiron e parë të Ligës së Kampionëve. /Zeri.info