Inter - Real Madrid, befasi në formacionet zyrtare

Inter - Real Madrid, befasi në formacionet zyrtare

Sport September 15, 2021 - 19:54

Interi dhe Real Madrid do të luajnë ndaj njëra tjetrës në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Në mesin e shumë sfidave interesante që do të zhvillohen në këtë edicion të garës më të madhe në Evropë, padyshim do të jetë edhe ky takim.

Një orë përpara fillimit të ndeshjes, janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Inter: Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Çalhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martínez

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Alaba; Fede Valverde, Casemiro, Modric; Lucas Vázquez, Benzema, Vinicius

Takim do të luhet me fillim nga ora 21:00, në stadiumin “Giuseppe Meazza”