Përfundon xhiroja e tretë në Ligën e Pare, këto janë rezultatet e arritura

Përfundon xhiroja e tretë në Ligën e Pare, këto janë rezultatet e arritura

Sport September 15, 2021 - 18:37

Kanë përfunduar nëntë ndeshjet e xhiros së tretë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Istogu mori pikët e para në stilin më të mirë të mundshme, duke fituar 4-0 ndaj Besës. E në anën tjetër, Flamurtari mori fitore të madhe ndaj Vitisë, takimi që u mbyllë me rezultat 2-1, shkruan Sheshi.info

Takim shumë interesant ishte edhe ai mes Onixit dhe Drenasit, i cili në fund përfundoi me rezultat të barabartë 2-2.

2 Korriku, përkundër barazimi 1-1 ndaj Vushtrrisë, vazhdon të jetë në kreun e tabelës.

Gazeta “Sheshi” raportoi rezultatin e të gjitha takimeve në kohë reale.

Këto janë ndeshjet dhe rezultatet e ndeshjeve në grupin A dhe grupin B.

GRUPI A

FC A&N 1 – 1 KF LIRIA

RAHOVECI 1 – 3 TREPÇA 89′

ONIX 2 – 2 DRENASI

ISTOGU 4 – 0 BESA

TREPÇA 1 – 3 VËLLAZNIMI

GRUPI B

FUSHË KOSOVA 1 – 0 FERIZAJ

VUSHTRRIA 1 – 1 2KORRIKU

ARBËRIA 1 – 1 KIKA

FLAMURTARI 2 – 1 VITIA

RAMIZ SADIKU 1 – 0 VLLAZNIA 

Në nëntë ndeshje të zhvilluara sot, 25 gola u shënuan në takimet e grupit A dhe grupit B.