EKSKLUZIVE: SC Gjilani në bisedime të avancuara me Blerim Krasniqin, pritet vetëm edhe firma

EKSKLUZIVE: SC Gjilani në bisedime të avancuara me Blerim Krasniqin, pritet vetëm edhe firma

Sport August 01, 2021 - 14:53
Lajmet e fundit nga sporti

SC Gjilani është në bisedime me Blerim Krasniqin rreth një transferimi të mundshëm të tij, shkruan Zeri.info.

Krasniqi është nga Kavaja, teksa në sezonin e fundit u aktivizua te skuadra kampione, Teuta e Durrësit.

“Zeri.info” nga burime mirë të informuara merr vesh se klubi i Gjilanit është në bisedime të avancuara me sulmuesin në fjalë.

Bisedimet kanë shkuar mirë mes palëve dhe për momentin po mungon vetëm hedhja e firmës në kontratën e bashkëpunimit mes Krasniqit dhe “Skifterave”. Në garë për të ishte edhe FC Ballkani.

Përveç te Teuta, 25-vjeçari ka luajtur edhe te Skënderbeu i Korçës dhe Apolonia e Fierit.

Sezonin e fundit, Blerim Krasniqi e mbylli me pesë gola dhe tre asistime nga 2,723 minuta të luajtura në të gjitha garat. /Zeri.info

Image
Blerim Krasniqi / KF Teuta.