Në Kosovë futbollistit i rrezikohet jeta si Eriksenit, gjyqtari është heroi

Në Kosovë futbollistit i rrezikohet jeta si Eriksenit, gjyqtari është heroi

Sport July 22, 2021 - 00:50
DETAJET

Janë duke u zhvilluar ndeshjet në futbollin e vogël në kuadër të ‘Liga Total’.

Këtë javë gjatë një ndeshjes një lojtar bie pa ndjenja sikurse rasti i futbollistit danez, Christian Eriksen.

I menjëhershëm ka qenë intervenimi i stafit dhe të gjyqtarit, Alban Zenjullahu.

Reagimi i gjyqtarit ishte i shpejt dhe efikas duke arritur që lojtarit të FC 9 Janarit t’i rikthehet normaliteti, e me pas ai e mori tretmanin mjekësor nga personeli i QKUK-Lipjan.

Lojtari tashmë është në gjendje të mire shëndetësore.

poshtë e keni postimin eLiga Total

Gjygjtari Alban Zejnullahu,si Simon Kjaer,shpeton jeten e nje futbollisti.

Nje rast i ngjajshem me atë të futbollistit danez Erikssen ndodhi kete jave ne Liga Total por fal intervenimit te shpejt te stafit dhe mbi te gjitha te gjygjtarit Zejnullahu u evitua me e keqja.

Reagimi i Zejnullahut ishte i shpejte dhe efikas duke arritur qe futbollistit te Fc 9 Janarit ne fushe ti rikthehej normalitetit, e me pas ai morri tretmanin mjeksor nga personeli i QKUK-Lipjan e tashme ai gjendet mire me shendet.