De Bruyne tregon klasin e tij, Belgjika barazon rezultatin ndaj Danimarkës me golin e Hazardit

De Bruyne tregon klasin e tij, Belgjika barazon rezultatin ndaj Danimarkës me golin e Hazardit

Sport June 17, 2021 - 19:15
Lajmet e fundit nga sporti

Kombëtarja e Belgjikës ka shënuar golin e barazimit ndaj Danimarkës, shkruan Zeri.info.

Në “Parken Stadium”, Danimarka dhe Belgjika janë duke zhvilluar ndeshjen e rrethit të dytë në Grupin B.

Rezultati momental nga kjo ndeshje është 1-1.

Thorgan Hazard ka shënuar golin e barazimit për belgët në minutën e 55-të.

Asistues ishte Kevin de Bruyne. /Zeri.info