Formacionet e mundshme: Holandë - Ukrainë

Formacionet e mundshme: Holandë - Ukrainë

Sport June 13, 2021 - 10:56
Lajmet e fundit nga sporti

Kombëtarja e Holandës dhe ajo e Ukrainës fillojnë sonte aventurën në Kampionatin Evropian ''Euro 2020'', shkruan Zeri.info.

Këto dy kombëtare zhvillojnë sonte mes vete ndeshjen e parë në kuadër të Grupit C.

Ndeshja pritet të jetë mjaft interesante, pasi të dy kombëtaret do kërkojnë pikët e plota, për ta filluar mbarë Evropianin.

Formacionet e mundshme:

Holandë: Stekelenburg; Timber, De Vrij, Blind; Dumfries, De Roon, Wijnaldum, De Jong, Wijndal; Depay, Weghorst.

Ukrainë: Buschan; Zabarryi, Matvienko, Mykolenko; Karavaev, Stepanenko, Sydorchuk, Zinchenko; Shaparenko; Malinovski, Yaremchuk.

Ndeshja Holandë - Ukrainë zhvillohet në ''Johan Cruijff Arena'' me fillim nga ora 21:00. /Zeri.info