Angli - Kroaci, formacionet e mundshme për ndeshjen e sotme

Angli - Kroaci, formacionet e mundshme për ndeshjen e sotme

Sport June 13, 2021 - 10:03
Lajmet e fundit nga sporti

Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Kroacisë takohen sot mes vete në ''Euro 2020'', shkruan Zeri.info.

Njëherit kjo do të jetë edhe ndeshja e tyre e parë në kuadër të Grupit D.

Harry Maguire u rikthye së fundmi në stërvitje te ''Tre Luanët'', por nuk pritet që Gareth Southgate të startoj sot me të.

Në anën tjetër, te Kroacia mbetet në dyshim paraqitja e Dejan Lovrenit sot.

Formacionet e mundshme:

Angli: Pickford; Walker, Stones, Shaw; Trippier, Rice, Phillips, Chilwell; Mount, Grealish; Kane

Kroaci: Livakovic; Vrsaljko, Vida, Caleta-Car, Barisic; Brozovic, Kovacic; Rebic, Modric, Perisic; Petkovic

Ndeshja mes Anglisë dhe Kroacisë zhvillohet nga ora 15:00 në stadiumin ''Wembley'' të Londrës. /Zeri.info