Zvicra kalon në epërsi ndaj Uellsit, Embolo shënon pas asistimit të Shaqirit

Zvicra kalon në epërsi ndaj Uellsit, Embolo shënon pas asistimit të Shaqirit

Sport June 12, 2021 - 16:13
Lajmet e fundit nga sporti

Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë në ndeshjen ndaj Uellsit, shkruan Zeri.info.

Në ''Baku Olympic Stadium'', Uellsi dhe Zvicra janë duke zhvilluar ndeshjen e parë në Grupin A në kuadër të ''Euro 2020''.

''Helvetikët'' tashmë janë duke udhëhequr me rezultatin 0-1.

Goli u shënua nga Breel Embolo në minutën e 49-të. Asistues ishte Xherdan Shaqiri. /Zeri.info