Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
EKSKLUZIVE: Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

EKSKLUZIVE: Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport May 17, 2021 - 21:50
Zbuloni detajet

Një nga investitorët më të fuqishëm të futbollit kosovar, Valon Murseli, pritet që të largohet nga Drita në fund të këtij edicioni, raporton Zeri.info.

Murseli është një nga dy pronarët e klubit nga qyteti i Gjilanit.

"Zeri.info" nga burime të sigurta mëson ekskluzivisht se Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni.

Gjithsesi, Drita nuk do të mbetet në mëshirë të fatit pasi që pronari tjetër, Flamur Bunjaku do të vazhdojë investimet e tij në klubin nga Anamorava.

Image

Murseli gjatë periudhës së tij të Drita ka arritur suksese të jashtëzakonshme duke e fituar dy herë titullin kampion në edicionet 2017–18 dhe 2019–20.

Nën menaxhimin e tij dhe të Bunjakut, Drita e fitoi edhe Superkupën e Kosovës në edicionin 2017–18.

Image

Murseli që jeton dhe vepron në Zvicër, pjesë e Dritës është që nga viti 2016. /Zeri.info