Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
United Basket ose Vushtrria, sot vendoset se cila skuadër do t'i bashkohet Superligës

United Basket ose Vushtrria, sot vendoset se cila skuadër do t'i bashkohet Superligës

Sport May 12, 2021 - 10:33
Lajmet e fundit nga sporti

Sot (e mërkurë) nga ora 13:00 do të zhvillohet ndeshja e tretë e “Play-Off”-it në finale të Ligës së Parë të femrave ndërmjet United Basketball dhe Vushtrrisë.

Kjo është finalja e tretë dhe do të vendosë se kush do të jetë anëtare e elitës së femrave për edicionin e ardhshëm.

Takimin e parë e fitoi skuadra gjilanase 85:64, kurse ndeshjen e dytë pas vazhdimeve e fitoi skuadra vushtrriase 70:62.

Përballja e sotme është vendimtare dhe pritet të jetë shumë interesante. /Zeri.info