Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Ndeshjet që zhvillohen sot në top ligat evropiane, derbi londinez në Premier Ligë

Ndeshjet që zhvillohen sot në top ligat evropiane, derbi londinez në Premier Ligë

Sport May 12, 2021 - 08:41
Lajmet e fundit nga sporti

Sezoni 2020/21 në top ligat evropiane të futbollit po shkon drejt fundit, shkruan Zeri.info.

Sot (e mërkurë) janë në program për t’u zhvilluar disa ndeshje në katër prej ligave kryesore.

Në Premier Ligë zhvillohet derbi londinez, Chelsea - Arsenal. “Topçinjtë” luajnë për nder, kurse “Blutë” për të siguruar një vend në top katërshe.

Në Bundesligë gjithashtu zhvillohet një ndeshje, ajo mes Hertha Berlinit dhe Schalkes.

Në Serie A gjatë ditës së sotme zhvillohen tetë ndeshje, kurse në La Liga katër.

Ndeshjet që zhvillohen sot:

Image

/Zeri.info