Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Përplasja mes Joshuas dhe Furyt para ndeshjes historike

Përplasja mes Joshuas dhe Furyt para ndeshjes historike

Sport May 11, 2021 - 14:48

Tyson Fury ia bëri një kërkesë Anthony Joshuas që ai të pajtohej me kushtet për megaluftën e tyre rreth 200 milionë euro (100 milionë për secilin).

Një njoftim pritej këtë javë për të konfirmuar përplasjen e padiskutueshme të peshave të rënda, që me gjasë do të zhvillohet më 14 gusht në Arabinë Saudite.

Por promovuesi i Furyt, Frank Warren, zbuloi dje se luftëtari i tij ende nuk kishte nënshkruar marrëveshjes, shkaku që financat nuk ishin të garantuara. Joshua u përgjigj duke i thënë Furyt se ishte lodhur nga fjalimet e tij dhe se ishte koha që ai të përkushtohej në luftë.

Në kërkesë Fury shkroi në Twitter: “Ejani të merrni pak erë. Shumë fjalë, pak veprime”.

Joshua më pas iu kundërpërgjigj The Gypsy Kingut: “Spartan. Jam i lodhur. Fansat e mi janë të lodhur. Adhuruesit tuaj janë të lodhur. Të gjithë jemi lodhur nga bisedat. Më pak flasim. Më shumë veprim”.