Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Skuadra shqiptare kalon në finale të Kupës së Malit të Zi

Skuadra shqiptare kalon në finale të Kupës së Malit të Zi

Sport May 05, 2021 - 22:42
Lajmet e fundit nga sporti

KF Deçiqi ka siguruar kualifikimin për në finale të Kupës së Malit të Zi, shkruan Zeri.info.

Skuadra shqiptare nga Tuzi shënoi fitore 1-0 në ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj Iskras, teksa ndeshja e parë kishte përfunduar baras dhe pa gola.

Golin e vetëm dhe të fitores për Deçiqin e shënoi Danilo Pesukic në minutën e 51-të.

Deçiqi në finalen e Kupës së Malit të Zi do të takohet me Buducnostin e Podgoricës. /Zeri.info