Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Deklarata e parë e Mourinhos pas u zyrtarizua si trajner i Romës

Deklarata e parë e Mourinhos pas u zyrtarizua si trajner i Romës

Sport May 04, 2021 - 16:35
Zbuloni detajet

Roma zyrtarizoi Jose Mourinhon si trajnerin e ri për edicionin 2021/22.

Kjo erdhi pikërisht në ditën kur “Gjallorosët” njoftuan se Paulo Fonseca do të largohet nga pozita e trajnerit në fund të këtij sezoni.

Edhe Mourinho e ka konfirmuar këtë, teksa tha se mezi po pret ta fillojë sezonin.

“Pas takimeve me pronarët, menjëherë kuptova ambiciet e tyre për AS Romën. Pasioni i pabesueshëm i tifozëve të Romës më bindi që të pranoj punën dhe mezi pres të filloj sezonin e ardhshëm. Daje Roma!” – u shpreh Mourinho.

Tekniku portugez ka nënshkruar kontratë me ekipi nga kryeqyteti italian deri në vitin 2024.

Paraprakisht, ai kishte qenë trajner i Tottenhamit për dy vite.