Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Manchester United njofton dorëheqjen e Ed Woodward

Manchester United njofton dorëheqjen e Ed Woodward

Sport April 20, 2021 - 22:32
Detajet

Manchester United ka njoftuar sot se nënkryetari ekzekutiv Ed Woodward do të tërhiqet nga roli i tij në fund të vitit 2021.

 

 

Woodward u bashkua me United në 2005 dhe u bë nënkryetar ekzekutiv në 2012, ku është shprehur pas largimit shumë krenar që ka shërbyer për Man Utd.

Ai tutje ka thënë se ndjehet i sigurt me ndryshimet që kanë bërë në fushë dhe me stafin e trajnerëve të futbollit në vitet e fundit.

Dëshira e vetme e Woodward është që klubi të fitonte Premierligën gjatë mandatit të tij, mirëpo është i sigurt se një gjë e tillë do të ndodhë në të ardhmen.

Ai do të largohet nga klubi në përfundimin e këtij sezoni, ku në fund të njoftimit falenderojë edhe tifozët e klubit.

“Unë do të doja të falënderoja tifozët e pasionuar të United për mbështetjen e tyre gjatë kohërave të mira dhe të këqija. E di që kjo ka qenë një periudhë sfiduese në historinë tonë, por mbështetja juaj për ekipin nuk ka qenë kurrë në dyshim”, ka përfunduar ai.