Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Ylli pa problem fiton ndaj Bashkimit, gjysmëfinalisti përcaktohet në Suharekë

Ylli pa problem fiton ndaj Bashkimit, gjysmëfinalisti përcaktohet në Suharekë

Sport April 20, 2021 - 21:59
Detajet

Barazohet seria në mes Bashkimit dhe Golden Eagle Yllit në kuadër të FIVE STAR Superligës së basketbollit Kosovar, raporton Zeri.info.

Ylli mposhti Bashkimin në “Sezai Surroi” me rezultat 76:89 , duke e barazuar serinë në çerekfinale.

Basektbollistët e skuadrës nga Suhareka, krijuan epërsi të thellë në pjesë të parë duke shkuar në pushim të mes pjesëve me epërsi prej 21 pikëve (34:55), vendasit u munduan të kthehen në lojë mirëpo nuk arritën të ulin eprësinë në më shumë se 13 pikë.

Performancë fantastike kishte reprezentuesi i Kosovës, Valon Bunjaku i cili arriti shifrat magjike "triple double" prej 20 pikëve, 12 kërcimeve dhe 11 asistime, i ndihmuar edhe Lg Gill që ishte më efikasi me 27 pikë.

Paraqitja fantastike e talentit nga Mitrovica, Musab Malas që luajti me 31 pikë dhe 7 asistime , nuk mjaftoi për Bashkimin që të kualifikohet për në gjysmëfinale.

Tani seria e çerekfinales është barazuar në 1-1 dhe ndeshja e tretë e serisë që do të luhet në Therandë, do ta përcaktojë gjysmëfinalisten nga kjo përballje. /Zeri.info