Infektuar: 105864
Shëruar: 96322
Vdekur: 2195
Akil Gjakova i hatashëm i siguron Kosovës medalje, kualifikohet në finale

Akil Gjakova i hatashëm i siguron Kosovës medalje, kualifikohet në finale

Sport April 17, 2021 - 15:30
DETAJET

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova është kualfikuar për në finale të Kampionatit Evropian të Xhudos që po zhvillohet në Lisbonë, shkruan Zeri.info.

Gjakova mposhti zvicëranin Nils Stump duke ia siguruar Kosovës medaljen e tretë në këtë Kampionat.

Akili veçse ka fituar një medalje tashmë, dhe i bashkohët Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës që fituan dje (e premte) medalje për Kosovën. /Zeri.info.