Infektuar: 105864
Shëruar: 96322
Vdekur: 2195
Akil Gjakova afër medaljes, kualifikohet për në gjysmëfinale

Akil Gjakova afër medaljes, kualifikohet për në gjysmëfinale

Sport April 17, 2021 - 14:27
DETAJET

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova është kualfikuar për në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos që po zhvillohet në Lisbonë, shkruan Zeri.info.

Gjakova mposhti rusin Musa Mogushkov.

Akili është në rrugë të duhur për medalje, t’i bashkohët Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës që fituan dje (e premte) medalje për Kosovën. /Zeri.info.