Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Leart Paqarada shënon golin e parë këtë edicion në mënyrë spektakolare

Leart Paqarada shënon golin e parë këtë edicion në mënyrë spektakolare

Sport April 17, 2021 - 13:55
DETAJET

Mbrojtësi kosovar, Leart Paqarada, sot (e shtunë) është duke luajtur nga minuta e parë me skuadrën e tij St. Pauli, raporton Zeri.info.

Ai u regjistrua në listën e golashënuesve pasi shënoi një gol të bukur nga distanca në minutën 22-të për rezultatin 3-0 në ndeshjen kundër skuadrës Wurzburger Kickers.

St Pauli gjendet në pozitën e gjashtë në Bundesligën 2 gjermane duke i grumbulluar 44 pikë dhe është gjashtë pikë larg pozitës që e dërgon në Bundesligë.

Për Paqaradën ky është goli i tij i parë në këtë stinor në Bundesliga 2. /Zeri.info