Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Akil Gjakova në çerekfinale pasi mposhti Zingg

Akil Gjakova në çerekfinale pasi mposhti Zingg

Sport April 17, 2021 - 13:33
DETAJET

Xhudisti Akil Gjakova është kualifikuar në çerekfinale pasi ka mposhtur Anthony Zingg në raundin e tretë në Evropianin e Lisbonës, transmeton Zeri.info.

Në një luftë mjaftë interesante ne kategonrinë 73 kilogramë, Gjakova arriti që në fund të kualifikohet tutje me lëvizje fantasikte dhe me IPPON mposhti gjermanin.

Akil Gjakova pasi që në raundin e dytë e ka mposhtur izraelitin Ido Levin tani ka fituar edhe ndaj Zingg. /Zeri.info