Infektuar: 105864
Shëruar: 96322
Vdekur: 2195
Klubi i Llapit i rregullon varrezat e shtatë anëtarëve të familjes Sejdiu, të cilët u vranë nga forcat serbe

Klubi i Llapit i rregullon varrezat e shtatë anëtarëve të familjes Sejdiu, të cilët u vranë nga forcat serbe

Sport April 15, 2021 - 14:16
Detajet

KF Llapi ka njoftuar se nënkryetari i klubit Amrush Batatina dhe familja Batatina i kanë rregulluar varrezat e shtatë anëtarëve të familjes Sejdiu, të cilët u vranë nga forcat serbe gjatë kohës së luftës, shkruan Zeri.info.

Klubi i futbollit nga Podujeva në këtë mënyrë nuk i ka harruar të rënët për lirinë e Kosovës.

Anëtarët e familjes Sejdiu e humbën jetën në luftën e fundit në Kosovë.

Postimi i Llapit pa ndërhyrje në rrjetin social Facebook

Edhe një financim për t'u vlerësuar lart, i bërë nga nënkryetari i klubit Amrush Batatina dhe familja e tij "Batatina" pas 22 viteve, u rregulluan varrezat e 7 anëtarëve të familjes Sejdiu të cilët u vranë nga forcat serbe gjatë kohës së luftës.

Iniciativa e familjes Batatina është për t'u vlerësuar përshkak se ata nuk harruan viktimat dhe të rënët për lirinë e Kosovës. Kontributi i familjes Batatina në Podujevë është i veçantë dhe qytetarët e Llapit, janë mirënjohës dhe falenderues për kontributin dhe ngritjen e futbollit në Llap në nivelet më të larta sportive në vendin tonë.

Respekt për iniciativën e Nënkryetarit dhe kontributin shumë madhështor në rregullimin e varrezave të anëtarëve të familjes Sejdiu të cilët u flijuan për lirinë e Kosovës. #RESPEKT. /Zeri.info

 

 

 

 

Edhe një financim për t'u vlerësuar lartë, i bërë nga Nënkryetari i klubit, Amrush Batatina dhe familja e tij "Batatina"...

Posted by K.F. Llapi on Thursday, 15 April 2021