Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Arsenali merr tri pikë të rëndësishme, hyn në luftë për një pozitë në garat evropiane

Arsenali merr tri pikë të rëndësishme, hyn në luftë për një pozitë në garat evropiane

Sport April 11, 2021 - 21:53
Detajet

Arsenali shënon fitore të pastër ndaj Sheffield United në kuadër të xhiros së 31-të në Premierligë, shkruan Zeri.info.

Arsenali si mysafir mposhti Sheffieldin me rezultat 0-3.

Për “Topcinjtë” golashënues ishin Alexandre Lacazette dy herë dhe Martinelli.

Me këtë fitore “Gunners” arriti në kuotën e 45 pikëve në pozitën e nëntë, ndërsa Sheffieldi e fundosur në pozitën e 20-të me 14 pikë.

Në javën e ardhshme Arsneali pret Fulhamin, derisa Sheffieldi i shkon Wolverhamptonit, /Zeri.info