Infektuar: 97996
Shëruar: 82064
Vdekur: 1988
Ibrahimoviqi tani edhe aktor, mësohet cilin rol dhe në cilin film do të luajë

Ibrahimoviqi tani edhe aktor, mësohet cilin rol dhe në cilin film do të luajë

Sport April 08, 2021 - 15:36
Lajmet e fundit nga sporti

Sulmuesi i njohur me prejardhje boshnjake, Zlatan Ibrahimoviq, do të luajë në një film, transmeton Zeri.info.

39-vjeçari do të luajë rolin e legjionarit romak “Antivirus” në filmin “Asterix dhe Obelix”, raporton “L’Equipe”.

Vetë sulmuesi shtatlartë ka postuar një fotografi në “Instagram” me emrin e karakterit të tij në këtë film.

Ky film është planifikuar të dalë në treg në vitin 2022.

 

Kujtojmë se më parë në serinë e filmave për “Asterix dhe Obelix” kishin luajtuar edhe Zinedine Zidane, Tony Parker, Michael Schumacher e Amelie Mauresmo. /Zeri.info