Infektuar: 98835
Shëruar: 83591
Vdekur: 2008
Caktohet gjyqtari për “El Clasicon” mes Real Madridit dhe Barcelonës

Caktohet gjyqtari për “El Clasicon” mes Real Madridit dhe Barcelonës

Sport April 08, 2021 - 12:27
Lajmet e fundit nga sporti

Antonio Mateu Lahoz është caktuar si gjyqtar kryesor për “El Clasicon” e 10 prillit, transmeton Zeri.info.

Ndeshja e dytë për këtë sezon mes Real Madridit dhe Barcelonës do të zhvillohet të shtunën në “Alfredo di Stefano” nga ora 21:00.

Sipas “Marcas”, 44-vjeçari spanjoll, Antonio Mateu Lahoz, do jetë gjyqtari kryesor i kësaj ndeshje.

Image
Antonio Mateu Lahoz

Kujtojmë se “El Clasico” i parë i zhvilluar në “Camp Nou” më 24 tetor 2020 mes dy rivalëve të përbetuar, ishte fituar nga “Los Blancos” me rezultatin 1-3. /Zeri.info