Infektuar: 98835
Shëruar: 83591
Vdekur: 2008
Notat e lojtarëve: Porto 0-2 Chelsea, Mendy vlerësohet më së larti

Notat e lojtarëve: Porto 0-2 Chelsea, Mendy vlerësohet më së larti

Sport April 07, 2021 - 23:18
Lajmet e fundit nga sporti

Chelsea ka shënuar fitore në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Portos në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info.

Në cilësinë e mysafirëve, londinezët shënuan fitore të pastër sonte në “Ramon Sanchez Pizjuan” të Sevillës.

Mason Mount dhe Ben Chilwell shënuan golat e fitores në minutat 32 dhe 85.

Edouard Mendy u vlerësua më së larti në këtë ndeshje. Portieri i Chelseas mori notën 8.3.

Kurse, te skuadra e Portos më së larti u vlerësua Otavio. Ai mori notën 8.1. /Zeri.info