Infektuar: 98835
Shëruar: 83591
Vdekur: 2008
Guardiola flet për intuitën: E ndiej se cilët lojtarë janë të gatshëm për lojë e cilët jo

Guardiola flet për intuitën: E ndiej se cilët lojtarë janë të gatshëm për lojë e cilët jo

Sport March 02, 2021 - 13:45
Detajet

Trajneri spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola, në deklaratat e tij për medie ditën e sotme (e martë) u shpreh se titulli i kampionit në Premierligë i takon ekipit të tij.

Spanjolli u shpreh se ai dhe futbollistët e njohin shumë mirë fuqinë që kanë “Qytetarët”.

“Ne e njohim njëri-tjetrin mjaft mirë dhe futbollistët e dinë se sa kërkues jam unë”, ka thënë Pep Guardiola, për mediet angleze, përcjell Zeri.info.

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Bayern Munichut ndër të tjera deklaroi se e ka intuitën e fortë dhe se e ndjenë kur ndonjë lojtar nuk është gati për lojë.

“E di se cilët lojtarë janë të gatshëm e cilët jo. E kam intuitën e fortë”, pohoi ndër të tjera Guardiola.

Ekipi i Manchester Cityt ndodhet në krye të Premierligës me 62 pikë dhe ka një epërsi prej 12-të pikëve ndaj përcjellësi të parë, rivalit të përbetuar Manchester United (50 pikë).

Të martën (sot) Manchester City e zhvillon ndeshjen e aradhes në Premierligë teksa takohet me Wolvesin në stadiumin “Etihad” duke filluar nga ora 21:00. /Zeri.info