Infektuar: 101517
Shëruar: 87012
Vdekur: 2072
Juventusi ndalet me barazim nga Hellas Verona

Juventusi ndalet me barazim nga Hellas Verona

Sport February 27, 2021 - 22:43
Lajmet e fundit nga sporti

Kampioni në fuqi italian, Juventusi, nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë në udhëtim te Hellas Verona, shkruan Zeri.info.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Marc’ Antonio Bentegodi” ka përfunduar me rezultatin 1-1, me të dy golat që u shënuan në pjesën e dytë.

Cristiano Ronaldo shënoi fillimisht për “Zonjën e Vjetër” në minutën e 49-të, teksa Antonin Barak barazoi shifrat në minutën e 77-të.

Juventusi mbetet në pozitën e tretë me 46 pikë, tri më pak se Milani i vendit të dytë dhe shtatë më pak se skuadra lidere, Interi.

Kurse, Hellas Verona tani ka 35 pikë dhe zë pozitën e nëntë në tabelën e Serie A. /Zeri.info