Infektuar: 73048
Shëruar: 61986
Vdekur: 1649
Talenti i FC Prishtinës fiton çmimin 'Shpresa e Vitit' nga Komuna e Prishtinës

Talenti i FC Prishtinës fiton çmimin 'Shpresa e Vitit' nga Komuna e Prishtinës

Sport February 23, 2021 - 22:38

Komuna e Prishtinës ka organizuar ceremoninë e ndarjes së çmimeve për laureatët e vitit 2020.

Një çmim në këtë ceremoni i ka takuar edhe talentit të FC Prishtinës, Ermal Vitija, shkruan "Zeri.info".

Ai ka fituar çmimin "Shpresa e Vitit" 2020.

Për këtë çmim, Vitija ka falënderuar Komunën e Prishtinës dhe familjen për mbështetjen.

Postimi i plotë i Vitijës në "Facebook":

"Sot, nga Komuna e Prishtinës, pas vlereësimit teë jurise, meë eështeë ndareë cëmimi Shpresa e Vitit 2020.
Faleminderoj  Komunën e Prishtinës peër vlereësimin po ashtu familjen time peër mbeështetjen e pa kursyer dhe të gjithë të tjerët që më kan përkrahur në këtë rrugëtim.
Ky çmim eështeë njeë motiv peër teë vazhduar me puneë dhe peërkushtim teë madh, neë arritjen e sukseseve më të mëdha
". /Zeri.info