Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Dhjetë gola të Yll Muqollit në fitoren e re të Besës

Dhjetë gola të Yll Muqollit në fitoren e re të Besës

Sport February 23, 2021 - 21:15

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas, përcjell "Zeri.info".

Në hapje të Superligës A, kampionia aktuale e mposhti bindshëm Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat 47:25.

Dhjetë prej golave i shënoi Yll Muqolli, ndërsa nëntë gola i realizoi Drilon Tahirukaj.

Te Vëllaznimi u dallua Florian Rexha me tetë gola derisa Mali Luzha i realizoi gjashtë.

Besa Famgas ka fituar 19 ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 38 pikë. Vëllaznimi është i gjashti me 15 pikë.

Dy ndeshjet tjera të xhiros së 19-të luhen të mërkurën. /Zeri.info