Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Juventusi mund Crotonen dhe ngritet në vendin e tretë në tabelë

Juventusi mund Crotonen dhe ngritet në vendin e tretë në tabelë

Sport February 22, 2021 - 22:39

Juventusi është rikthhyer te fitoret në kuadër të elitës së futbollit italian, Serie A.

Në kuadër të javës së 23-të, "Zonja e Vjetër" ishte sonte nikoqire e Crotones, shkruan "Zeri.info".

Ndeshja që u zhvillua në "Allianz Stadium" i takoi Juventusit me rezultat bindës, 3:0.

Image

Dy gola i shënoi Cristiano Ronaldo në minutat '38 dhe '45, kurse një gol i takoi edhe McKenniet në minutën e 66-të.

Me këtë fitore, Juventusi ngritet në vendin e tretë në tabelë me 45 pikë të tubuara.

Kurse, Crotone mbetet në vendin e fundit me 12 sosh. /Zeri.info