Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Zyrtare: Jetmir Halili nënshkruan me AIK

Zyrtare: Jetmir Halili nënshkruan me AIK

Sport January 21, 2021 - 21:40
Detaje

Futbollisti kosovar, Jetmir Halili ka vendosur t’i bashkohet skuadrës suedeze, AIK, shkruan “Zeri.info”.

Lajmi është konfirmuar nga vet klubi suedez përmes faqes zyrtare.

Kosovari ka nënshkruar kontratë që e mban deri në vitin 2023 me klubin e ri.

Halili ishte së fundmi pjesë e Jonkopings Sodra IF që nga viti 2019 dhe tani i është bashkuar një klubi tjetër suedez.

Te AIK-u, Halili do të bartë numrin gjashtë në fanellë. /Zeri.info