Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Formacionet zyrtare: Lazio – Parma, Vedat Muriqi e Strakosha nga minuta e parë

Formacionet zyrtare: Lazio – Parma, Vedat Muriqi e Strakosha nga minuta e parë

Sport January 21, 2021 - 20:07
Lexoni detajet!

Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit të 1/8 së Kupës së Italisë, ndërmjet Lazios dhe Parmës, shkruan “Zeri.info”.

Lazio e cila fitoi derbin lokal ndaj Romës synon kalimin tutje në Kupën e Italisë.

Edhe Parma ka objektiv të shkaktojë befasi në “Olimpico” për ta eleminuar Lazion nga kjo fazë e Kupës.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi do të jetë nga minuta e parë në këtë përballje për Lazion.

Gjithashtu nga fillimi në portë do të jetë edhe "gardiani" shqiptar, Thomas Strakosha.

Përballja ndërmjet Lazios dhe Parmës fillon nga ora 21:15.

Formacionet zyrtare:

Parma: Pas pak.. 

/Zeri.info