Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
FC Prishtina mposht në miqësore 2 Korrikun

FC Prishtina mposht në miqësore 2 Korrikun

Sport January 17, 2021 - 16:54
Lexoni detajet!

Skuadrat e futbollit kosovar kanë nisur përgatitjet për stinorin e ri pranveror që do të filloj në mesin e muajit shkurt, shkruan “Zeri.info”.

Në mesin e përgatitjeve, skuadrat nga Superliga dhe Liga e Parë e Kosovës janë duke zhvilluar edhe ndeshje kontrolluese.

Ditën e sotme (e diel) është zhvilluar një takim miqësor mes dy ekipeve nga kryeqyteti, 2 Korrikut dhe FC Prishtinës.

Image

“Bardhekaltërit” trimfuan në këtë takim me shifrat 1:2.

Ndryshe, FC Prishtina është në garë për titull të kampionit në Superligën e Kosovës dhe renditet në pozitën e tretë me 32 pikë. /Zeri.info

Image

Image