Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Koronavirusi shtyn një tjetër ndeshje në Premierligë

Koronavirusi shtyn një tjetër ndeshje në Premierligë

Sport January 14, 2021 - 12:29
Lajmet e fundit nga sporti

Pandemia COVID-19, vazhdon të sjellë telashe të mëdha në kampionatin anglez.

Kësh ndeshja e paraparë të luhet të dielën mes Aston Villës dhe Evertonit është shtyrë për një datë tjetër, për shkak të përhapjes së madhe të koronavirusit në Villa Park.

Aston Villa iu kërkoi zyrtarëve të Premierligës ta pranojnë shtyrjen e ndeshjes për shkak të virusit, i cili e ka detyrua klubin ta mbyllë qendrën stërvitore javën e kaluar, pasi një numër i madh i lojtarëve dhe stafit janë ende të izoluar.

Ndeshja e Aston Villës kundër Tottenhamit, e caktuar të luhej të mërkurën (dje), u shty po ashtu.

Villa ishte në gjendje të luante në ndeshjen e rrethit të tretë në FA Cup kundër Liverpoolit fundjavën e kaluar, por vetëm me lojtarë nga akademia dhe nga ekipi U23. Evertoni e ka pranuar shtyrjen e ndeshjes. /Zeri.info