Infektuar: 58088
Shëruar: 50953
Vdekur: 1456
Ter Stegen tregon edhe një herë se është një nga portierët më të mirë në botë, shikojeni pritjen spektakolare të tij ndaj Sociedadit

Ter Stegen tregon edhe një herë se është një nga portierët më të mirë në botë, shikojeni pritjen spektakolare të tij ndaj Sociedadit

Sport January 13, 2021 - 23:55
Detaje

Ndeshja gjysmëfinale e Superkupës së Spanjës në futboll, ndërmjet Real Sociedadit dhe Barcelonës ka përfunduar me fitoren e këtyre të fundit, shkruan “Zeri.info”.

“Katalunasit” siguruan finalen vetëm pas ekzekutimit të penalltive, pasi që për 120 minuta nuk pati fitues.

Por, Sociedadi ka mundur ta mbyllë sfidën më herët sikur të shënonte një nga lojtarët e baskëve në minutën e tretë të vazhdimeve.

Pritja spektakolare e “gardianit” gjerman, Ter Stegen ia ka mohur një super-gol futbollistit. Zaldua nga një largësi jo e vogël.

Barcelona do të takohet në finalen e Superkupës së Spanjës me fituesin e takimit Real Madrid – Athletic Bilbao. /Zeri.info