Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Barcelona kalon në finale të Superkupës së Spanjës, eleminon në penallti Real Sociedadin

Barcelona kalon në finale të Superkupës së Spanjës, eleminon në penallti Real Sociedadin

Sport January 13, 2021 - 23:46
Detaje

Ndeshja gjysmëfinale e Superkupës së Spanjës në futboll, ndërmjet Real Sociedadit dhe Barcelonës ka përfunduar me fitoren e këtyre të fundit, shkruan “Zeri.info”.

“Katalunasit” siguruan finalen vetëm pas ekzekutimit të penalltive, pasi që për 120 minuta nuk pati fitues.

“Blaugrana” triumfoi 3:2 në penallti, derisa u goditën pesë të tilla.

Adnan Januzaj realizoi njërin nga golat e baskëve në ekzekutimin e penalltive, por që nuk doli të jetë i duhuri për skuadrën e tij.

De Jong dhe Griezmann humbën penalltinë për Barcelonën, kurse për Sociedadin nga 11 metërshi dështuan, Jon, Oyarzabal e Willian Jose.

Kujtojmë se Barça ishte në këtë duel pa kapitenin, Lionel Messin.

Barcelona tani në finale do ta pres fituesin e takimit Real Madrid – Athletic Bilbao. /Zeri.info