Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
E papritshme, Bayern Munich eleminohet nga Kupa e Gjermanisë nga skuadra e kategorisë së dytë

E papritshme, Bayern Munich eleminohet nga Kupa e Gjermanisë nga skuadra e kategorisë së dytë

Sport January 13, 2021 - 23:32
Detaje

Ka përfunduar ndeshja e 1/16 së finales në Kupën e Gjermanisë ndërmjet Holstein Kielit dhe Bayern Munichut, shkruan “Zeri.info”.

Holstein Kiel, që bën pjesë në kategorinë e dytë të futbollit gjerman, ka eleminuar kampionët e shumëfishtë të Gjermanisë, Bayern Munichun me anë të penalltive.

90 minutat e rregullta u mbyllën me shifrat 2:2 dhe as vazhdimi dy herë nga 15 minuta nuk shpalli fituesin.

E në penallti, më të vëmendshëm ishin vendasit që fituan 6:5 dhe penalltia e humbur nga, Marc Roca, i kualifikoi tutje për në rrethin tjetër.

Image

Holstein Keil do të takohet tani me Darmstadtin. /Zeri.info